MOSKITIERY

MOSKITIERY OKIENNE RAMKOWE

Moskitiera stała wykonana z siatki z włókna szklanego oraz aluminiowej ramki doskonale sprawdza się w oknach, które otwierane są wyłącznie w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza. Nie ogranicza widoczności w świetle okna i stanowi jego integralną część.

Oferowane moskitiery nadają się do montażu we wszystkich systemach stolarki okiennej, tak z PCV jak i drewnianej. Prosty i pewny sposób mocowania ramki na całym jej obwodzie za pomocą uchwytów obrotowych, bez naruszania struktury ramy okiennej sprawi że zamontowana w oknie podwyższa jego funkcjonalność i chroni skutecznie nasze pomieszczenia przed owadami.

DANE TECHNICZNE

Gama kolorystyczna profili oraz rodzaje ramek

Kolory standardowe:

  • biały RAL 9016
  • brąz RAL 8019
  • antracyt RAL 7016

Okleiny Renolit – jednostronne:

  • złoty dąb
  • orzech

 

Standardowe kolory siatek: szary, czarny

MOSKITIERY RAMKOWE OTWIERANE

System moskitiery ramkowej otwieranej stanowi doskonałe zabezpieczenie drzwi balkonowych. Profil ramy moskitiery posiada zaokrąglony, nowoczesny kształt, który doskonale komponuje się z obecnie stosowanymi ramami okiennymi. Rama moskitiery łączona jest za pomocą narożników wewnętrznych aluminiowych, co w znaczny sposób usztywnia całą konstrukcję. Istnieje również możliwość wyboru sposobu łączenia profili z narożnikami poprzez zaciskanie na prasce lub za pomocą wkrętów dociskowych.

Dodatkowe wzmocnienie, montowane poprzez połączenie zatrzaskowe, umożliwia wykonanie ramy o większych gabarytach. Sama moskitiera montowana jest do ramy okiennej lub ościeżnicy za pośrednictwem zawiasów, które posiadają opatentowany, bardzo prosty w obsłudze system napięcia wstępnego samozamykacza. Na całym obwodzie ramy umieszczona jest uszczelka szczotkowa, dodatkowo zabezpieczająca pomieszczenie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

W standardowym zestawie moskitiera wyposażona jest w uchwyt do otwierania przez magnesy utrzymujące ją w pozycji zamkniętej. W dolnej części skrzydła znajduje się płyta wypełniająca, która podczas otwierania moskitiery, chroni siatkę przed uszkodzeniem.

Zawias z samodomykaczem to prosta regulacja napięcia sprężyny za pomocą klucza imbusowego. Istnieje możliwość przykręcenia zawiasu w dwóch płaszcyznach. Zastosowane rozwiązanie chronione jest patentem.

Moskitiera wyposażona jest estetyczny i ergonomiczny uchwyt, profil łączący montowany za pomocą połączenia zatrzaskowego. Dzięki temu, w szybki i prosty sposób można zwiększyć powierzchnię jednego skrzydła.

Łatwy sposób montażu ramki moskitiery przy użyciu narożnika wewnętrznego wraz z wkrętami dociskowymi.

Płyta wypełniająca znajduje się w dolnej części skrzydła. Jej zadaniem jest ochrona siatki przed uszkodzeniem podczas otwierania.

MOSKITIERY RAMKOWE PRZESUWANE

System moskitiery ramkowej przesuwnej ma zastosowanie w dużych, przeszklonych wnękach balkonów, tarasów oraz ogrodów zimowych.
Skrzydło moskitiery przesuwa się pomiędzy górną, a dolną szyną jezdną. W dolnej części zastosowana jest rolka jezdna z mechnizmem, umożliwiającym płynną regulację kąta pochylenia każdego ze skrzydeł.

Szeroki wybór szyn jezdnych pozwala na montaż moskitiery w różnych wariantach, na wszystkich typach okien i drzwi. Gwarantuje także bezkolizyjną współpracę z roletami zewnętrznymi.

Kształt profilu moskitierowego eliminuje konieczność stosowania dodatkowych uchwytów. W systemie wykorzystano hamulec spowalniający ruch skrzydła w krańcowym położeniu oraz zderzak, zapobiegający uderzeniu ramy moskitiery w szynę jezdną.

Kolory profili

 

MOSKITIERY PLISOWANE

Oferowane moskitiery posiadają unikalny system płynnych przesuwów i mogą otwierać się w różnych kierunkach. Przesuwy pozwalają na zablokowanie moskitiery w dowolnym miejscu. Bardzo ważną opcją jest możliwość wyboru kierunku otwarcia moskitiery: góra-dół, na boki, centralnie, dwustronnie. System przesuwów funkcjonuje bez żadnych mechanizmów, sprężyn i skrzynek.

Produkt może być zastosowany w oknach, drzwiach, ale także na każdej innej powierzchni do 3 m wysokości i 5 m szerokości (np. ogrody zimowe, balkony, altany). Oferowane moskitiery mogą być zamontowane we wnękach okiennych lub bezpośrednio na ramę okna.

Na szczególną uwagę zasługuje zastosowana tu sztywna, plisowana (składająca się harmonijkowo) siatka, podtrzymywana przez kilka rzędów naciągniętych linek. Takie rozwiązanie daje możliwość zastosowania systemu do bardzo dużych szerokości, jednocześnie gwarantując łatwą i płynną obsługę moskitiery. Ponadto moskitiera nie ogranicza funkcjonalności drzwi, zaś niska prowadnica dolna nie utrudnia przechodzenia.
Paleta barw profili odpowiada najpopularniejszym kolorom ram występujących w Polsce: biały, brąz, złoty dąb, orzech, antracyt, winchester. Na indywidualne zamówienie Klienta możliwe jest przygotowanie profilu w każdym innym kolorze.

Moskitiera może być z łatwością zdemontowana, można ją myć, jest trwała, nie zacina się i działa nawet po długim okresie nieużywania. Brak widocznych mechanizmów sprawia, że produkt jest bezpieczny dla dzieci.

Tkaniny (plisy montowane wewnĄtrz):czarny (T-czarny), brąz (T-brąz), czerwony (T-czerwony), żółty (T-żółty), niebieski (T-niebieski), szary (T-szary)

MOSKITIERA POZIOMA

Szer. min. 50 cm, max. 250 cm
Wys. min. 50 cm, max. 300 cm

 

MOSKITIERA PIONOWA

Szer. min. 50 cm, max. 150 cm
Wys. min. 50 cm, max. 250 cm

 

MOSKITIERA DWUSTRONNA

Szer. min. 50 cm, max. 250 cm
Wys. min. 50 cm, max. 300 cm

 

MOSKITIERA CENTRALNA

Szer. min. 50 cm, max. 500 cm
Wys. min. 50 cm, max. 300 cm

 

MOSKITIERY PLISOWANE PREMIUM

Innowacyjna konstrukcja moskitiery plisowanej PREMIUM zapewnia nie tylko pełną ochronę przed owadami, ale także komfort jej funkcjonowania i niebanalny design wnętrza.

Oferowane moskitiery plisowane doskonale sprawdzają się w przypadku okien i drzwi o dużych powierzchniach (szczególnie do drzwi balkonowych i tarasowych). Rozwiązanie to może być montowane zarówno we wnękach okiennych jak i bezpośrednio na ramę okna. Bardzo ważną opcją jest możliwość wyboru kierunku otwarcia moskitiery: na boki, centralnie lub dwustronnie, co umożliwia unikalny system płynnych przesuwów.

Certyfikowana plisowana siatka jest wykonana z wysokiej jakości materiału odpornego na deszcz, kurz, promieniowanie UV i wiatr.  Z powodu braku jakichkolwiek mechanizmów i skrzynek moskitiery plisowane będą zawsze działać, nawet po dłuższej przerwie w używaniu.

Ogromną zaletę stanowi niskoprogowa konstrukcja moskitiery, szczególnie przydatna jeśli w domu mieszkają dzieci, osoby starsze lub poruszające się na wózkach, dla których wysoki próg może stanowić przeszkodę w swobodnym przemieszczaniu się. Profil przesuwny  moskitiery wyposażony jest w uchwyt ułatwiający otwieranie oraz magnesy trzymające siatkę w pozycji zamkniętej.

Poza standardową siatką w kolorze szarym lub czarnym klienci mogą zamówić także siatkę kolorową (kolor jednolity lub melanż), siatkę metalizowaną (odbijającą promienie słoneczne) oraz siatkę antyalergiczną.

Moskitiery nie trzeba demontować na okres zimowy, gdyż wszystkie materiały, z których została wyprodukowana są odporne na działanie czynników atmosferycznych.